Mohl by vyrůst vsoučasném průmyslovém areálu Tranzy, který brzy osiří. Už za několik týdnů se totiž strojírenský podnik začne stěhovat do bývalé Fruty vLednici.

„Do konce roku ještě zůstane část výroby vsoučasném areálu. Dlouhodobě sním ale nepočítáme. Nemá smysl držet dva průmyslové komplexy. Břeclavský areál je pro nás příliš malý. Navíc podle současných měřítek a potřeb není ani vhodný pro průmyslové využití,“ nechal se slyšet ředitel společnosti Tranza Antonín Pokorný.

Zda strojírenské království uprostřed města firma prodá nebo jen dlouhodobě pronajme, o tom zatím nechtěl spekulovat. Pravděpodobné možnosti využití ale naznačil. „V Břeclavi se sice staví bytové domy, ale ne každý chce bydlet vbytě. Pozemky blízko centra by mohly být pro výstavbu rodinných domů atraktivní. Vsrdci zemědělského regionu také chybí nějaký hobby market. Supermarketů je tady sice dost, ale o specializované potřeby pro zahrádkáře a kutily by byl určitě zájem,“ přiblížil Pokorný varianty, které jsou na stole.