„Raději jezdím do Rakouska. Tam se nemusím bát, že mě někdo okrade. V Břeclavi se mi nelíbí, prostředí je špatné. Tráva žlutá. Pokud by se ale podmínky pro návštěvníky zlepšily, ráda zase přijdu,“ řekla Nováková ve středu dopoledne.

Může k tomu dojít. Jen chvíli předtím nastínil nový ředitel Terezy Pavel Švandelka touhu získat koupaliště a krytý bazén zase zpět pod městskou organizaci. Právě kvůli rekonstrukci, která má zase přilákat roztrpčené Břeclavany a lidi z okolních obcí. Řada z nich v uplynulých letech raději vyrážela do okolních plováren.

„Byl bych rád, kdyby Tereza spravovala kromě zimního stadionu i koupaliště a krytý bazén. Jsou to zařízení, která může správně řídit jedině město. Pokud to bude ve ekonomických možnostech, rád bych místa zmodernizoval,“ oznámil Švandelka, který v čele Terezy stojí od začátku září.

Zisk plováren bere jako jeden z nejdůležitějších a prvních kroků, do nichž se hodlá pustit. Je to paradox. Švandelka před třemi lety stál u megalomanské rekonstrukce hodonínského koupaliště, která spolkla 227 milionů korun. Výsledek? V létě tamními bazény projde denně zhruba tři tisíce návštěvníků, včetně Břeclavanů. A hlavně ty chce Švandelka dostat zpět.

„Je to o poskytnutých službách. Věřím, že pokud se podaří vhodná oprava, lidi přijdou a dokážeme je udržet natrvalo,“ je přesvědčený šéf Terezy. Jeho slovům souhlasně přikyvují představitelé radnice. Břeclavský místostarosta Luboš Krátký však brzdí předčasný optimismus. Koupaliště momentálně provozuje podnikatel Zdeněk Janík. A ten má nájemní smlouvu do roku 2013.

„Smlouva s panem Janíkem je postavená tak, že se musíme společně dohodnout. Kdy se nám podaří koupaliště získat, zatím nedokážu říct. Pokud se domluvíme dřív, než smlouva vyprší, můžeme začít s plánováním modernizace,“ řekl Krátký.

Zda Janík na dřívější ukončení kývne, odmítl ve středu prozradit. „S městem budu jednat a snažit se domluvit. Víc k tomu neřeknu,“ odmítl další debatu.

Krátký však vidí koupaliště pod křídly města jako jedinou možnost, jak ho zmodernizovat. „Pokud totiž nebudeme řádným vlastníkem, řešit to můžeme jen těžko, protože pouze jako uživatelé jsme schopní dosáhnout na dotace,“ sdělil Krátký, jenž za scestnou považuje variantu rozsáhlého aquaparku. Peníze podle něj jsou potřeba na technické vybavení, sociální zázemí a vhodnější podmínky pro provoz občerstvení.

Šéf Terezy: Koncert na stadionu? Souhlasím

Břeclav /ROZHOVOR/ - Ředitel břeclavské organizace Tereza Pavel Švandelka odmítá dohady, že měl místo předem jisté. Jak říká, nic takového neslyšel a byl účastník výběrového řízení jako každý jiný.


Přesto, cítil jste velkou šanci uspět?
Po odborné stránce jsem věděl, že mám oproti ostatním uchazečům výhodu.

Tvrdíte, že chcete získat do provozu letní koupaliště. Už jste ho viděl?
Přiznám se, že koupaliště a krytý bazén jsem podrobně nezkoumal. Zatím jsem se s organizací spíš seznamoval a pracoval na vizích.

Do Hodonína se po rekonstrukci koupaliště valí davy. Co lidem nabídnete, aby Břeclavané a lidé z okolí neodjížděli koupat jinam?
Na tohle je ještě brzo. Musím se s problémem teprve důkladně seznámit a teprve potom říct jednotlivé záměry.

Prozradíte alespoň, zda zimní stadion hodláte nechat jen sportovcům nebo se dočkají i kulturní příznivci?
Stadion slouží zejména hokeji a bruslení. Jiné akce se konat samozřejmě mohou, ale nesmí narušit mládežnický a dospělý hokej.

Bránil byste se například hudebnímu koncertu?
Nebránil. Na rozdíl od Hodonína má břeclavský stadion výše strop, což zlepší akustiku.