Na lásce se rozhodla vydělávat břeclavská radnice. Komu se nelíbí páteční nebo sobotní termín svatby, nechce se řídit harmonogramem matričního úřadu, ten se plácne přes kapsu. To stejné platí v případě, pokud si ke svému ano vybere zvláštní místo.

„Rozhodli jsme se brát docela narychlo. Původně jsme se chtěli vzít právě v Břeclavi. Když jsme se ale dozvěděli, že bychom dali za svatbu mimo termín jedenáct tisíc, poděkovali jsme a odešli. A to nám ještě řekli, že je to se slevou, protože jsme z Břeclavi,“ popsal nedávnou zkušenost Daniel Beran. Nakonec se ženil v severních Čechách za pouhou tisícikorunu.

Podle představitelů města jsou vyšší poplatky způsobeny atraktivností Břeclavi. A také tím, že historická místa, kde se pořádají obřady, je potřeba renovovat. „Je to jeden z hlavních důvodů. Hodně svateb míváme například v synagoze. Musíme vybrat tolik peněz, abychom pokryli náklady na její údržbu,“ vysvětloval místostarosta Pavel Dominik.

Nezvyklý je také přístup města k Nebřeclavanům. Jestliže není alespoň jeden z páru z Břeclavi, musí se zamilovaní připravit na pořádný šok. „V takovém případě vyjde obřad na více než jedenáct tisíc korun. Samozřejmě záleží, na jakém místě bude, od toho se pak odvíjí výše poplatku,“ upřesnila Věra Šperlová z břeclavské matriky…

Více v Břeclavském Deníku zítra, 23. července

zamyšlení