Dopoledne si mohly především nastávající nevěsty prohlédnout výstavu svatebních šatů, prstýnků, závojů, bižuterie, kabelek i zákusků. V přesálí na ně čekaly ukázky a možnosti svatebních fotografií. "Chtěla jsem, aby si snoubenci mohli udělat představu, jak také může svatební den vypadat. Proto jsem se rozhodla uspořádat takovýto miniveletrh, kde by nechybělo vůbec nic," řekla pořadatelka Alena Blanářová z Mikulova.

V pravé poledne se mohli příchozí inspirovat svatebními a společenskými účesy, které přímo na pódiu kinosálu tvořili zruční kadeřníci. Ve dvě hodiny odpoledne už přišly na řadu krásné modelky, které se po mole promenádovaly v honosných svatebních i plesových šatech.

Prostor dostala také známá doktorka Kateřina Cajthamlová, která především dámám radila, jak být štíhlá a fit do všech těch nádherných rób, které měly možnost vidět nebo si vyzkoušet.

O hodinu později měli návštěvníci možnost přispět na dobrou věc. Kateřina Cajthamlová se svým moderátorským kolegou se ujali rolí dražitelů a všem přítomným nabízeli k vydražení skvostný svatební dort. Výtěžek z aukce věnovali pořadatelé mikulovskému stacionáři Biliculum. Proto nikdo příliš nešetřil a do klobouku pár stovkami přispěly desítky lidí. "Přihazovat můžeme po pár korunách, aby si mohl dovolit něco dát každý. To dětem z Bilicula určitě udělá radost," pobízela účastníky aukce Cajthamlová, která je známá svým nekompromisním přístupem ke svým televizním pacientům. "No nestyďte se. Já vám ten dort dovolím sníst celý. A nebo ještě líp, můžete ho napak věnovat spolu s penězi dětem," nenechala přítomné v klidu.

Také ona sama do bílého klobouku přispěla nejdříve dvěma stovkami, pak ale dokonce dalšími jedenácti sty. Dort ale nakonec získal muž, který za něj neváhal zaplatit dokonce dvanáct set korun. Za dobu dražby se však pro Biliculum podařilo nashromáždit několik tisíc. Ty pak řediteli stacionáře předala místostarostka Mikulova Ilona Žižková Vágnerová. I ta dětem do klobouku přispěla. U sebe sice takovou hotovost neměla, na papír le stvrdila, že Biliculu přinese jedenáct stovek a jednu korunu. Dětem nakonec udělá radost výtěžek z dobrovolného vstupného na akci i vydražený dort, který jim jeho nový majitel věnoval.