V sobotu vinaři nalévají do devíti večer, v neděli do tří odpoledne. Festival Svatý Martin na Hustopečsku se uskuteční v Hustopečích, Rakvicích, Přítlukách, Zaječí a Velkých Němčicích.

Při jubilejním dvacátém ročníku putování si vinařská slavnost připomíná sedmisté výročí narození Karla IV. „Chceme jej uctít jako panovníka s největším přínosem pro rozvoj vinohradnictví a vinařství v našich dějinách," sdělila za pořadatele Zdeňka Prokopová.

ZAHÁJÍ OPEROU

Netradiční bude i páteční zahájení v předvečer festivalu. „Uvedeme operu. Je to moderní adaptace Domácí války od Franze Schuberta v nastudování hudebníků a zpěváků Brněnské konzervatoře," prozradila Prokopová.

Organizátoři zajistili pro návštěvníky také zdarma kyvadlovou autobusovou dopravu. „Umožní jim bezstarostný přesun z obce do obce. Nadšenci tak lehce stihnou objet všechny obce a někteří navštívit téměř všech dvaatřicet sklepů," uvedl ředitel festivalu Juraj Flamik.

Vstupenka stojí v předprodeji 980 korun, na místě pak o stovku více. Zahrnuje skleničku, degustaci festivalových vzorků, kupony za dvě stě korun na odběr vín, tištěného průvodce, tašku a bezplatnou dopravu autobusem mezi obcemi.