Místní sbor Svědků Jehovových vznikl v Břeclavi už před sedmnácti lety. Předtím ale členové spadali pod brněnský sbor.
Podle slov duchovního Ladislava Šeráka jsou lidé v Břeclavi ke Svědkům Jehovovým poměrně vstřícní. „Řekl bych, že Břeclav je rozdělená na dvě poloviny.

Někteří lidé jsou ateističtí, jiní jsou zaměření nábožensky. Vesměs jsou ale ochotní komunikovat. Když někdo nechce, nenutíme ho,“ popsal.
Svědkové Jehovovi podle něj nenaráží ani na to, že je Břeclavsko tradiční katolickou oblastí. „Jestliže má někdo vlastní názor, tak ho akceptujeme,“ dodal.

V břeclavském Sále království připravují duchovní pro své členy třikrát v týdnu program. „V neděli je přednáška, která je otevřená všem lidem. Vždycky jí vztahujeme k určitému tématu. Potom následuje rozbor Bible při němž využíváme náš časopis Strážnou vež,“ popsal duchovní.

Úterní program je přístupný pouze členům církve. Další sezení následuje ve čtvrtek. „Jedná se o rozbor publikací. Je dané jedno téma, kterým je například rodina. Potom rozebíráme, jak se o ní mluví v konkrétních biblických verších,“ přiblížil.

Svědkové Jehovovi jsou mezi lidmi známí především svou evangelizační činností, kterou chtějí obeznámit ostatní s praktickou stránkou Bible. „To, že svědkové Jehovovi někoho osloví, považujeme za práci služby. Snažíme se tak lidem předávat biblické myšlenky,“ řekl duchovní Ladislav Šerák.