Nese název Stará bolest a světlo světa spatřil před měsícem. Vůbec poprvé z něj autor bude předčítat v sobotu na akci nazvané Den pro Moravskou Novou Ves.

„Knížka pojednává o člověku, který se vydá na temnou stranu co se týče vnímání světa okolo sebe. Příběh postupuje až k tomu, jak ho osud navádí zpátky ke světlu,“ popisuje Sviták, o co v románu pro dospělé vlastně jde.

Na Staré bolesti pracoval měsíc. U Svitáka ale nejde o nic neobvyklého. Vždyť například Pekelný advent mu zabral pouhé čtyři dny. „Opět šlo psaní dobře. Sám totiž podobný žánr v literatuře vyhledávám a s chutí jej čtu. Psychologické romány a thrillery mám zkrátka v oblibě,” usmívá se otec malé dcerky, jenž poprvé Starou bolest představil na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Z autorovy hlavy však vzešel nejen text, ale také přebal nové knihy. „Moje kamarádka je fotografka, prezentovala někde svoje díla a tato fotografie, jenže je na obalu, byla mezi nimi. Zaujala mě, navíc se hodila k obsahu knihy i tematicky a vůbec atmosférou. Takže jsem se dohodli a knihu jsem ozdobil právě její fotografií,“ vypráví Sviták.

Jak autor podotýká, tím, že napsal knihu pro dospělé, však rozhodně nechce říci, že končí s tvorbou pro děti.

„Tento realistický román s hororovými a erotickými prvky je mojí teprve třetí knihou. Na děti ale rozhodně nezanevřu. V budoucnu bych se rád věnoval oběma žánrům,” uklidňuje Sviták, který se momentálně zaměřuje hlavně na propagaci svých děl.

„V tuto chvíli budu domlouvat autorská čtení. Ale pouze v souvislosti s dětskými knížkami. A to v knihovnách a ve školách. Co se týče autorského čtení pro dospělé, tak to ještě kromě akce v Moravské naplánované nemám,“ nechává spisovatel nahlédnout do svých nejbližších plánů.

„V příštím roce plánuji vydat další knihu o čertech a jeden vyloženě hororový román pro dospělé,“ láká čtenáře neoveský spisovatel.