Dům vedle mikulovské pošty je na spadnutí. Ve dvoupokojovém bytě totiž bydlí s asi dvaceti psi důchodkyně Aloisie Koňaříková. Kvůli množství psích výkalů a moči je dům v havarijním stavu. Radnice ho chce opravit a rodinu vystěhovat jinam.

„Jsem rozhodně proti tomu, aby se sem stěhovali. Bydlím na Vídeňské jen o tři baráky dál,“ hrozí se nových sousedů Ivoš Buchta. Rodinu Kaňových podle svých slov zná odmala. „Bydlí vedle pošty a je to záborová rodina. Rozhodně z takové zprávy nemám žádnou radost,“ podotkl Buchta.

Neví přesně, kolik lidí v domě bydlí, ale jak říká, mají hodně dětí. „Chodily pořád špinavé a ještě v jedenácti letech se počurávali v obchodě,“ dodal. O protestní akci proti stěhování nepřizpůsobivých lidí nevěděl. Kdyby prý však za ním někdo přišel s peticí, ani na chvíli by nezaváhal a podepsal by se pod ni.
Názor třinácti nespokojených rodin z Vídeňské ulice si včera před polednem vyslechlo vedení města. Nespokojení lidé přišli vyjednávat s peticí v ruce.

„Myslím, že jsme lidem snad tuto záležitost dostatečně objasnili. Věc řešíme ve spolupráci s veterináři a odborem životního prostředí,“ poukázala mikulovská místostarostka Ilona Žišková Vágnerová. „Musíme se snažit z pozice města ovlivnit počet psů a koček chovaných v nájemních bytech,“ doplnila.
Podle místostarostky trvá problém s rodinou Kaňových, která je pravděpodobně sedmičlenná, už hezkou řádku let.

Problémová rodina navíc takřka denně zaměstnává strážníky městské policie. Ti podle jejího velitele Jiřího Hamerníka buď neustále nahánějí v ulicích uprchlé psy, nebo přesvědčují Koňaříkovou, aby si je zajistila. „Tato záležitost trápí Mikulov už nejméně pět let. Snad se konečně podaří najít nějaké řešení,“ doufá Hamerník.