Princip hry je jednoduchý. Hráč vyhazuje disk z takzvaného výhoziště, přičemž se jej snaží dohodit co nejblíže ocelovému koši. „Z toho místa poté házíme znovu, dokud se netrefíme až do koše,“ přibližuje pravidla hry Matěj Vojtík, mistr republiky ve hře dvojic.

Do ruky zatím bere další disk, který vytahuje ze speciálního batůžku. „Máme různé druhy disků. Na krátkou, střední i dlouhou vzdálenost. Také se disky liší podle toho, jestli se má více točit doleva nebo doprava. Jsou také disky do větru nebo na nízké hody,“ doplňuje Vojtík. To už se s ostatními hráči přesunuje k dalšímu koši.

O pár metrů dál na travnatém prostranství hází Veronika Fabíková. „Při takovém sportu je důležitá i soustředěnost,“ vysvětluje hráčka, zatímco trefuje disk do koše.Letošní turnaj v discgolfu se v Kobylí konal již potřetí. „Přihlásilo se nám přes 70 hráčů, což je zatím nejvíce,“ říká starosta obce Pavel Kotík.

Nesoutěží však jen Češi, do Kobylí přijeli i zástupci ze Slovenska. „Dovoluji si říct, že je to tedy turnaj mezinárodní,“ směje se starosta.

V Kobylí funguje také discgolfový klub. Jeho členové se účastní i turnajů Jihomoravského kraje, objíždí i mistrovství České republiky.