Nemusela by. Dělá to však s chutí. A břeclavská děvčátka z E.M. Dancers se jí po zásluze odměňují. Na soutěžích v celé České republice slaví úspěchy. Jejich zásluhy se však nevztahují pouze k poli soutěžnímu.

„Fungujeme nepřetržitě už devět let. Cílem však není jen vítězit na závodech. Jistou formou vítězství je přenášet naši radost na ostatní. Proto jsme v roce 2004 začali spolupracovat s mikulovským Denním stacionářem pro děti s kombinovanými vadami a autismem,“ vysvětluje Blažková.

Jak přiznává, s jeho pomocí se jim podařilo v témže roce zorganizovat první benefiční koncert s názvem Děti dětem, který se každoročně opakuje. Na tento typ projektů by rádi navázali i v budoucnu.

„Se spolužačkami jsme se jednou na školním výletě domluvily, že si nacvičíme taneční sestavu. Pak jsme ji na diskotéce předvedly jako „dárek“ pro kamaráda, který slavil narozeniny,“ vzpomíná Blažková a dodává, že právě to jí vnuklo nápad shromažďovat lidi, kteří by se s ní podíleli na tanečním projektu.

Stálo to mnoho úsilí, ale zakrátko přinesla snaha první plody v podobě tanečního kroužku. Nejprve v poštorenském Domě dětí mládeže a posléze na tamní Duhovce.

Pod záštitou volnočasové organizace tým malých tanečnic funguje dodnes. „Mezi dětmi se o kroužku začalo živě hovořit a mnozí rodiče nás začali vyhledávat s žádostí o zařazení svých ratolestí do souboru,“ usmívá se.

Ještě dnes jsou tanečníci nuceni vybírat si soutěže nedaleko od Břeclavi. A to z finančních důvodů. Postupně si starší děvčátka, která spolu tancují teprve od předloňského září, začala z téměř každé soutěže, na kterou se vydala, vozit nějakou tu medaili. Naposled z Tišnova a Třebíče. Největším úspěchem se však mohou pochlubit právě nyní. Z nedávno skončeného Mistrovství České republiky Worldstars, které se konalo v Českých Budějovicích.

IVA VALENTOVÁ