Dívky ve věku od šestnácti let si tak na své konto připsaly další cenný úspěch. Do Srbska jsme postoupily díky třetímu místu na mistrovství České republiky v loňském roce. Naše formace už patří mezi dospělé. Přestože to byl světový pohár, nakonec se jej v naší kategorii formací dospělí zúčastnily jen evropské týmy z dvanácti států,“ chlubí se úspěchem vedoucí skupiny a choreografka Lenka Růžičková.

„Choreografii jsme před publikem předvedly teprve podruhé. Jde o to, že vylétáme ze svého hnízda a cesty nás zavedou do různých koutů a také na rozcestí. A teď si musíme vybrat, kudy se vydáme dál. O tom to celé je,“ usmívá se Růžičková, která se svými svěřenkyněmi neustále tancuje. I přesto, že má malé dítě.

„Scházet se v tolika lidech tak dlouhou dobu, je pro nás nejdůležitější. Není to jen o trénincích, jsou z nás hlavně velcí přátelé,“ říká trenérka s tím, že úspěchem už byl postup do Srbska.

„ Hodně nám pomohlo město Velké Bílovice. Chtěly jsme si to hlavně pořádně užít, a že jsme skončily na stupních vítězů, to je skvělé,“ dodává.

Teď začíná taneční skupina zase od začátku. Vyhrála regionální kolo a na konci května pojedou dívky bojovat o umístění na mistrovství republiky do Kladna. Kromě toho se chystají i na mezinárodní soutěž v Polsku a mistrovství České republiky v duech a malých formacích, kam pojedou dívky poprvé.

„Trénujeme spolu už jedenáct let a máme za sebou už řadu úspěchů. Třeba v roce 2005 jsme získaly druhé místo v moderním tanci ve formacích v Americe na Floridě,“ připomněla.