Obě dívky svým profesionálním projevem podpořily začínající tanečnice, z nichž mnohé touží vydat se na profesionální dráhu stejně jako ony.

„V šesti letech jsem začínala právě tady v hustopečské Rytmice. A to mě přesvědčilo, že chci jít na taneční konzervatoř a věnovat tanci celý svůj život,“ vzpomíná Markovičová.

Tato studentka pátého ročníku pražské konzervatoře vtiskává choreografii a vlastní techniku také taneční skupině pod centrem volného času Pavučina. Tu představila na pódiu hned třikrát. Devadesátiminutový program byl protkaný moderním a klasickým tancem, nechyběly baletní prvky ani styl street dance.

„Já jsem se svými žáky velice spokojená. Hřeje mě u srdce, když vidím malé děti, jak se snaží, a naopak ty starší, které se na pódiu chovají téměř poloprofesionálně. Při nemoci dvou tanečnic dokázaly, že umějí i zkušeně improvizovat,“ hodnotí s úsměvem projev svých žáků na jevišti lektorka Libuše Plná.

O taneční obor hustopečské základní umělecké školy je stále velký zájem. Že jsou první taneční krůčky pod vedením Plné dobrým odrazovým můstkem do profesionálního světa tance, dokazuje celá řada úspěchů a zkušených tanečníků.

KATEŘINA KOPOVÁ