„Největším překvapením bylo asi třetí místo za skladbu Disko trisko," svěřila se vedoucí a choreografka břeclavské taneční skupiny Eva Blažková.

Choreografii Disko trisko zařadili organizátoři soutěže do skupiny, v níž byly namíchané tanečnice ze všech tří věkových kategorií. Tedy od sedmi do jedenácti let, od jedenácti do čtrnácti a od čtrnácti do osmnácti let. „Protože v naší skupině tancují děti ve věku sedm až deset let, byla jsem výsledkem mile překvapená," neskrývala Blažková.

Mladé břeclavské tanečnice navíc obstály nejen v konkurenci starších tanečníků ze Slovenska, ale i České republiky a také Srbska.

Do finále, kterému předcházela dvě semifinálová kola, se přitom mohli dostat jen ti nejlepší. „My jsme se ovšem semifinálových kol účastnit nemuseli. Byli jsme pozvaní přímo do finále," prozradila vedoucí.

První ze dvou stříbrných medailí získala břeclavská taneční skupina ve věkové kategorii od jedenácti do čtrnácti let. „Děvčata se předvedla se skladbou Holky z westernu," přiblížila.

Další stříbro zajistily břeclavské skupině E.M.Dancers tanečnice, které se v Bratislavě ukázaly se skladbou Dracula. „Tuto choreografii tancuje celkem šestatřicet tanečnic ve věku devět až čtrnáct let," popsala Blažková.

Jak dodala, mezinárodní soutěž Pohyb bez bariér měla i speciální kategorie pro postižené děti. „Jejich vystoupení bylo hodně silným zážitkem," přiznala choreografka.

Díky umístění na předních příčkách na soutěžní přehlídce v Bratislavě rozšířily břeclavské tanečnice už tak bohatou sbírku medailí. Taneční úspěchy totiž skupina E.M.Dancers sklízela už květnu.

Tehdy si děti z pražského mistrovství České republiky přivezly jednu bronzovou medaili a z celorepublikové pohárové soutěže Poupata dokonce sedm cenných kovů. Jednu zlatou, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. „V Heřmanově Městci, kde se Poupata konala, soutěžily tanečnice se sedmi skladbami. Za každou z nich získaly medaili. To znamená stoprocentní úspěch," pochvalovala si Blažková.

Bratislavská přehlídka Pohyb bez bariér byla poslední taneční soutěž v tomto školním roce, které se děti z E.M.Dancers zúčastnily. Nová vystoupení je čekají po prázdninách. „Je možné, že v září naše tanečnice odjedou na festival do Finska, kam jsme pozvaní od pořadatelů finálového kola Pohybu bez bariér," oznámila.