„K vidění bylo přes sto choreografií a na tanečním parketu se vystřídalo asi 1200 tanečnic a tanečníků ve čtyřech věkových kategoriích," přiblížila soutěž vedoucí břeclavského tanečního studia E.M.Dancers Eva Blažková.

Její svěřenkyně vybojovaly poháry jak v dětské, tak v hlavní skupině. „V dětské věkové kategorii skončily tanečnice z choreografií Formeláci na třetím místě, další bronzový pohár vytančily se skladbou Pompon dance. Stříbro pak získaly za skladbu Disko trisko a další druhé místo vyhrála v hlavní věkové kategorii skladba Pán prstenů, kterou E.M.Dancers tancuje dohromady z tanečním studiem N.C.O.D.," vyjmenovala úspěchy Blažková.

Jak dodala, v choreografii Pán prstenů se ukáže celkem čtyřicet tanečnic ve věku devět až dvacet sedm let.

Tvrdá konkurence

V juniorské kategorii pak děvčata po velkém boji odvážela krásné čtvrté a páté místo. „V této kategorii byla opravdu tvrdá konkurence a sama jsem se ani neodvážila tipnout, kdo v této kategorii vyhraje. Všechny taneční skupiny podaly opravdu nádherné a velmi vyrovnané výkony a proto si myslím, že čtvrté i páté místo je krásné. Za děti jsem měla obrovskou radost, protože polovina z nich byla na soutěži teprve podruhé," zhodnotila vedoucí E.M.Dancers.

Na soutěži se však neztratily ani děti z břeclavského studia N.C.O.D, které si za skladbu Mix style přivezli stříbro. „Výkony dětí v této kategorii byly hodně vyrovnané. O to větší radost měly děti ze stříbrné pozice. V hlavní věkové kategorii jsme měli choreografie ve street disciplíně, která je v poslední době nejobsazovanější a konkurence tedy hodně silná. Na první tři příčky jsme tak bohužel nedosáhli. Ale za to větší radost jsme potom měli za již zmíněné druhé místo se skladbou Pán prstenů," uvedla vedoucí tanečního studia N.C.O.D. Lenka Žůrková.

S nacvičenými choreografiemi přitom E.M.Dancers uspělo i na taneční soutěži v Třebíči. Ke čtyřem pohárům tak přidali tanečníci další. A to za třetí místo se skladbou Formeláci, bronz za Disko trisko a stříbro za skladbu juniorek Čertice aneb u nás v pekle. „Z prvního místa jsme se radovali opět z tanečním studiem N.C.O.D za skladbu Pán prstenů," sdělila Blažková.