„Zatím není flek. Usilovně se na něm pracuje. Úřady, policie i média nám házejí klacky pod nohy. Kdyby někdo věděl o nějakém místě, co se dá pronajmout, dejte vědět,“ vyzýval ve středu například na komunikační síti Facebook uživatel se jménem Zero Rockers.

To naznačuje, že organizátoři technoparty, kteří i nadále zůstávají anonymní, nechtějí jít do přímého střetu s městem, ochránci přírody ani policií. Podle všeho hledají nové místo, které by se dalo legálně pronajmout.

„Sledujeme internet, informace se rychle mění. Místa konání se rozšíříla o další dvě možnosti. Jednou z nich je místní lom, druhou letiště u Mikulova. Nevím ale které, protože tu máme jen jedno polní. Další jsou v Drnholci a Břeclavi,“ vypočítával starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Město ani ve středu nikdo z pořadatelů neoslovil. Na telefonním čísle, které uvedli na plakátě, se stále ozývala pouze hlasová schránka. „Informace na internetu, že to je s městem domluvené, není pravdivá“ zlobil se starosta.

Zablokovaný vjezd

Policie, která zatím nezaznamenala větší množství přijíždějících lidí, všechna potencionální místa pro konání technoparty hlídá. Do bývalé střelnice ve středu dokonce blokovala vjezd. „Hlídáme také další vytipované plochy. Oslovili jsme i soukromé vlastníky vhodných pozemků, ale s nikým z nich zatím pořadatelé akce nejednali,“ vyjádřila se ve středu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

V případě konání akce na pozemku města už by podle starosty Mikulova nebylo možné povolovací proceduru na čtvrteční akci stihnout. Takové rozhodnutí je totiž v kompetenci rady města.

Koštial ale odmítá, že by byl zarytým nepřítelem technoparty. Podle něj je chyba na straně organizátorů. „Je škoda, že nás předem neoslovili a nezeptali se, za jakých podmínek a kde by se taková akce dala uspořádat. Podle mého názoru není třeba něco za každou cenu zakazovat, ale je potřeba určitá dohoda a řád. Musí být vyjasněna pravidla základní hygieny a tak dále,“ uvedl.

V Mušlově se dokonce najdou lidé, kteří by technoparty někde poblíž přivítali. „Konečně se tu něco děje. Na tyto akce musíme jezdit do Brna a Prahy. Doufám, že se to povede a party tady bude. Určitě bych na ní šel,“ těšil se například Kamil Dobrovský.

Miroslava Uhrová z Mikulova by akci naopak zakázala. „Místo, kde se chtějí bavit, je sice od města daleko a nerušili by nás, ale na druhou stranu je to památkově chráněné území a ochranářům se to určitě líbit nebude. Nehledě na to, že po technařích bývá pěkný nepořádek,“ vyjádřila se.

Na bývalé střelnici u Mušlova se měli od čtvrtka bavit stovky příznivců techna z České republiky i Rakouska. Přijet mělo více než deset soundsystémů. Po nesouhlasu města i ochránců přírody, kteří upozornili, že areál leží ve druhé zóně ochrany přírody, ale začali organizátoři hledat novou plochu. O tom, zda vůbec a případně kde se bude technoparty Moraviatek 2009 konat, se rozhodne zřejmě až ve čtvrtek.