„Od roku 1993 byl pověřený vedením mise v Bruselu a byl hlavním vyjednavačem před přistoupením České republiky k Evropské unii. Když v roce 2003 skončilo přístupové vyjednávání, zjistilo se, že byly vyjednány takové podmínky, které ohrozily naše zemědělství a vinařství a již tehdy se Kravihorci bouřili," uvedl prezident nafurt Václav Petrásek.

Poté pokračoval. „Proto pana Teličku nemáme rádi. Ne proto, že jeho jméno je příbuzné s názvem naší republiky, ale proto, že dojednané podmínky byly pro naše vinařství diskriminující, v porovnání se starými vinařskými členskými státy Evropské unie. Dělají nám dodnes potíže v konkurence schopnosti našich vín s nimi," míní.

V reakci na Teličkovo jméno Kravihorci nominovali vlastního zástupce. „Za svého kandidáta jsme si zvolili člena KAVky (Kravihorské akademie věd pozn. redakce) Frankovku Frankovkoviče Kravičku, odborníka na věci právní i neprávní v oblasti vinohradnictví a vinařství," vzkázal Petrásek v recesistickém duchu.

Nelíbí se mu zejména snahy unie o zákaz doslazovat vína řepným cukrem a používat jen zahuštěný mošt z Itálie a jiných jižních států. Dále klučení vinic pro snížení produkce hroznů, destilací vína nebo výroba růžových vín mícháním bílého a červeného vína.