Účastníci vytvořili devatenáct týmů po dvojicích. „Před několika lety jsem se podobného víceboje účastnil v Brně, velmi se mi to zalíbilo, říkal jsem si, že zdejší areál je pro tyto účely skvělý. Všichni mi navíc vyšli vstříc, dík patří sponzorům," přiblížil okolnosti vzniku akce v Břeclavi pořadatel Petr Sudín

Nikdo neumí vše

Nejdelší cestu vážil do Břeclavi Radoslav Kočík z východního Slovenska, jenž nyní žije v Německu. „O akci jsem se dozvěděl díky kamarádovi, který na Břeclavsku bydlí. Opravdu se mi tu líbí, je to zábavné, žádnou podobnou akci v okolí nemáme," užíval si netradičního sportovního klání Kočík.

Vedle množství mužů různého věku se vyjímala Alena Peroutková z Velkých Němčic, jediná žena, která přijela předvést své sportovní dovednosti. „Jsem tu s manželem. Přijet jsme měli už loni, nakonec nám v tom zabránilo manželovo zranění. Je tu pěkně, i když se nám zatím moc nedaří," neztrácela optimismus Peroutková.

Při dopoledním bloku se sportovci rozdělili do dvou skupin, jedna změřila síly v tenisu, druhá zase v nohejbalu. Zhruba po třech hodinách se obě skupiny prostřídaly. Po obědě přišel na řadu volejbal 
a badminton.

Porce čtyř sportů, které 
k sobě nemají úplně blízko, napomohla dramatičnosti akce. „Když nějaký tým ovládá tenis nebo badminton, má pak často problémy s nohejbalem a volejbalem. Platí to i naopak. Ještě se nestalo, že by někdo vyhrál všechny disciplíny," řekl Sudín, který měl připravenou i variantu víceboje v halovém prostředí.

Drama až do konce

Slova pořadatele o napínavosti akce se potvrdila. Boj o vítězství se protáhl až do pozdních večerních hodin. Dvě nejúspěšnější mužstva, Tým Brno a Jur Faleš, získala shodný počet čtyřiadvaceti bodů. O triumfu Týmu Brna ve složení Michal Budík a Ondřej Gregor rozhodl až větší počet výher.

Účastníkům čtyřboje šlo kromě výhry hlavně o zábavu „Akce vznikla, abychom se v létě zabavili, to je hlavní," uvedl Sudín. Sportovcům k tomu přálo i počasí, „Sice panovalo velké vedro, ale loni bylo nějakých osmatřicet stupňů. Dnešní teplota je ještě v pohodě a lidi už jsou zvyklí. Hlavně, že neprší," uzavřel s úsměvem Sudín, který v Břeclavi pořádá vedle čtyřboje i triatlon. V budoucnu by rád přidal i atletickou akci.

VÁCLAV PETRŮ