„Škodu jsme vyčíslili na movitých věcech na dvě stě padesát tisíc korun. Ty musíme alespoň z části do začátku sezóny nakoupit,“ řekl k následkům neštěstí předseda klubu Pavel Dominik starší.

Začátek sezóny tím snad podle něj neutrpí. „Počítáme s tím, že sezónu musíme zahájit. Máme šest závodních družstev, kterým začínají začátkem května zápasy. Takže se snažíme získat peníze ze všech možných stran, ale zatím žádný konkrétní výsledek nemáme,“ uvedl Dominik. Podle jeho slov se klub pokusí získat peníze jak od města, tak i od svých členů a sponzorů. „V pojišťovně jsme to nahlásili, ale zatím se neozvala. Takže jsme v nejistotě. Chceme obejít dopředu členy, aby zaplatili příspěvky. Tím získáme nějakou hotovost. Minimálně potřebujeme sítě, kartáče a hadice na postřikování,“ dodal.

V úterý také zasedala sportovní komise města. „Žádost o dotaci klub zatím nepodal. Jak jsem si zjišťoval, zatím neví, kolik dostanou od pojišťovny a na co konkrétně budou peníze potřebovat,“ sdělil radní města odpovědný za sport Zbyněk Chlumecký. Tenisový klub také oslovil firmu, která by měla odhadnout cenu za demolici shořelé budovy.