Do výběrového řízení se přihlásilo celkem šestnáct lidí, výběrová komise nakonec rozhodovala mezi třemi jmény. „Součástí byly i osobnostní testy. Všichni tři kandidáti byli velmi kvalitní a určitě by pro město byli přínosem," sdělil místostarosta Richard Zemánek.

František Fabičovic a Radka Prokopová, spolumajitelé společnosti Alca plast, s.r.o. a držitelé titulu EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje.
Titul podnikatele roku míří do Břeclavi. Získali jej manželé z firmy Alcaplast

Hrdina ve funkci nahradí Dyma Piškulu. Bývalý starosta okresního města rezignoval na svůj post v listopadu, skončil ke konci ledna. V Tereze působil čtyři roky. Jeho práci ale kritizoval například současný starosta Svatopluk Pěček. „Ředitel využíval údržbáře na svoje věci a až potom pro město. To chceme změnit,“ řekl před nedávnem Pěček.

Příspěvková organizace Tereza ve městě spravuje zimní stadion, koupaliště, krytý bazén a fotbalová hřiště.

Čtyři a půl tisíce hektolitrů pro lidi v České republice, přes pět set hektolitrů pro Slováky. Tolik Zeleného piva uvaří letos sládci v brněnském pivovaru Starobrno. S přípravami začali začátkem týdne.
Zeleného piva navaří přes milion půllitrů. Přesný recept znají pouze čtyři lidé

Radek Hrdina předtím pracoval v břeclavském Gumotexu jako vedoucí odboru investiční výstavby, později jako technický ředitel a člen vedení společnosti.