„Pavel Švandelka se mi jevil ze všech uchazečů jako nejzasvěcenější. Není u něj předpoklad, že by se musel zaučovat. Vším tím, co jej u nás čeká, si již prošel. V Hodoníně měl navíc na starosti všechna sportovní zařízení. Takže se nabízí i myšlenka, jestli všechno, co máme v současné době rozptýlené, nedat dohromady,“ připustil místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek.

„Svým rozsahem byla práce v hodonínské Teze obsáhlejší. Spadala pod ni veškerá sportoviště, která byla v majetku města. Tedy zimní stadion, sportovní hala, letní koupaliště, krytý plavecký bazén, fotbalovo-atletický areál a ještě tři venkovní hřiště,“ srovnával jednačtyřicetiletý Švandelka.

Ten chce i nadále spolupracovat s bývalým ředitelem Terezy Zdeňkem Petrem. „Věřím, že se svými zkušenostmi bude i nadále platným hráčem,“ vyjádřil se.

Své plány má, stejně jako vedení města, i s břeclavským letním koupalištěm a krytým bazénem. Obojí má však ještě v pronájmu Zdeněk Janík. „Naší snahou zůstává dohodnout se s panem Janíkem o ukončení nájmu. Chtěli bychom, aby šly pod Terezu. Navíc potřebují opravit,“ je přesvědčený Parolek.

„Podle mého může být nejlepším hospodářem městského majetku vždy jen město, tedy vlastník. Jsou to zařízení, která by měla spravovat Tereza,“ prozradil Švandelka s tím, že se již začíná seznamovat s vedením nové organizace.

ELIŠKA WINDOVÁ