Pracovní týden končí, a tak se opět nabízí čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer trávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a rád by naplnil svůj program kulturním vyžitím, tomu je určena tato rubrika. Každý pátek v ní totiž najde tip na zajímavou akci, která se na Břeclavsku v započínajícím víkendu uskuteční. Pálavské vinobraní v Mikulově jako nejmasovější vinařská akce na Břeclavsku rok od roku piluje kromě kvality burčáku také sestavu svých hudebních hostů. Břeclavský deník vybral nejzajímavější koncerty.

KATKA KOŠČOVÁ A NEŘEŽ, PÁTEK, 20.00, NÁMĚSTÍ. Byť televizní pěvecké soutěže vynášejí mladé talenty k výšinám jen na krátko, opravdové osobnosti září dál. Jednou z nich je první slovenská Superstar Katka Koščová, která po soutěži zamířila k jazzu, soulu a křehkému písničkářství, které vyniklo na jejím albu Nebotrasenie. Stejně skvěle Koščová uplatňuje své cítění i v nesmrtelných písních Zuzany Navarové za doprovodu její kapely Neřež.

ANNA K., PÁTEK, 20.30, AMFITEÁTR. Osmačtyřicetiletá zpěvačka Lucianna Krejcarová známá pod pseudonymem Anna K. se po nelehké životní etapě pohybuje na koncertních pódiích se vší chutí. V době, kdy sváděla nejtěžší boj s rakovinou prsu, ji držela nad vodou hlavně práce na nových písních a hudbě. Její hity s chytrými aranžemi jako jsou Nebe, Nelítám nízko nebo Chvíli nad vodou si tak mohou vychutnat diváci i dnes v hlavním programu. Zpěvačku na pódiu pak vystřídá recesistická show parodující všechny hudební žánry pod značkou Nightwork s Vojtěchem Dykem a Jakubem Prachařem.

VÁCLAV NECKÁŘ A BACILY, SOBOTA, 13.30, AMFITEÁTR. Hvězdami nabitý program zahájí vlídný úsměv a hlas Václava Neckáře, kterého na podia před pár lety vrátila píseň k filmu Alois Nebel. Jeho Bacily s bratrem Janem mu v tom udatně sekundují. To, že po nich přijde kapela Kryštof s Richardem Krajčem, Aneta Langerová, slovenský Peter Bič Project či Olympic s Petrem Jandou je určitě nezahanbí. Jsou totiž ve formě.

JIŘÍ STIVÍN, 16.00, SOBOTA, NÁDVOŘÍ ZÁMKU. Hráč na všemožné druhy fléten a saxofonů Jiří Stivín předvede svůj um ve svém oblíbeném jazzovém hávu. Nudy a zívání se ale bát nemusíte. Tento sedmdesátiletý muzikant s velkým M je vitálnější než mnohem mladší kolegové. A to stejné lze říct i o jeho hudbě, do které ze sebe vydává všechno.

VLASTA REDL, 18.45, SOBOTA, NÁMĚSTÍ. Sobotnímu večeru bude na Náměstí dominovat známý valašský bard Vlasta Redl s kapelou. Skladatel, multiinstrumentalista a zpěvák ve své tvorbě osobitě spojuje lidovou hudbu s folk rockem a bigbítem už od osmdesátých let minulého století. Jeho jméno se pojí se skupinami AG Flek či Fleret, pro většinu lidí však znamená hity Sbohem galánečko, Husličky nebo Večer křupavých srdíček.

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA, NEDĚLE, 13.00, NÁMĚSTÍ. Představte si nejsvižnější country, folk a bluegrass, přidejte trochu jazzu i world music a dostanete úžasnou kombinaci pod taktovkou Roberta Křesťana a jeho kapely. Poslední den mikulovského vinobraní zahrají se speciálním hostem Pavlem Bobkem.