Sedmašedesátiletou Hanu Maciuchovou si mnozí vybaví zejména z desítek rolí ve filmech a televizních seriálech. Hereckou kariéru však rodačka ze Šternberka pěstuje i na divadelních pódiích. A to už od svého mládí.

Po studiích pražské divadelní akademie začala Maciuchová hrát v divadle Na Vinohradech, kde od roku 1971 účinkuje dodnes. Na jeho jevišti zazářila v řadě významných představení jako Obchodník s deštěm nebo Zločin a trest. Úspěch sklízí i díky Letním shakespearovským slavnostem či divadlu Radka Brzobohatého.

V Břeclavi se však Maciuchová představí s dramatem pro jednoho herce. A prožije v něm nečekaně silné citové vzplanutí i navzdory věku, v němž většina jejích vrstevnic už od života příliš nečeká. Lásku navíc najde s mužem ještě o deset let starším.

Monodrama Žena Vlčí mák je dramatizací románu francouzské spisovatelky Noelle Chatelet. Divadelní podoba se nejdřív proslavila ve Francii. Brzy poté došla i k nám v rozhlasové formě. Na českých jevištích se příběh hraje v překladu a režii Jaromíra Janečka.

Současný kult mládí a povrchní krásy dostává v hodinu a čtvrt dlouhém hereckém koncertu Maciuchové na frak. Stejně tak vnímání stáří a zkušenosti jako handicapu příliš neobstojí. Strhující monolog herečky nepostrádá ani hloubku, ani humor.

Představení Hana Maciuchová věnuje válečným veteránům, kteří v neděli oslaví svůj významný den. Během inscenace se tak uskuteční sbírka v prospěch pamětníků druhé světové války.

Vstupné se na výjimečný divadelní zážitek platit nebude. Narozdíl od scén ve velkých městech, kde vstupenka stojí kolem tří set korun. I proto by si lidé zítra neměli nechat výjimečnou nabídku uniknout.