Celkově nejlepší z šesti soutěžících folkloristů zabodoval také při hošijích a získal i cenu diváků. Vaculíkův kolega z Břeclavanu Huňař pak opanoval další tanec – vrtěnou. A nechal se slyšet, že souboj o Stárka Podluží ani do budoucna nevzdává. „Uvidíme, nejspíš to příští rok zkusím zase. Nenechám se odradit. Letos jsem trochu přibral, možná to mě omezovalo při verbuňku," vtipkoval jednadvacetiletý Huňař, jenž pochází z folklorní rodiny. Rád by navázal na svého otce, který se řadí k vítězům soutěže o Stárka Podluží.

To dolnobojanovický Vaculík si podle svých slov splnil cíl, tedy obhajobu titulu. „Příště už se možná zúčastním jen soutěže ve verbuňku, abych si mohl zatancovat ve Strážnici," uvedl vítěz. Právě na tamním mezinárodním folklorním festivalu bude zdatný verbíř za pár dní želízkem v ohni regionu Podluží. Neměl by tam chybět ani Vít Loveček z Velkých Pavlovic, v přírodním amfiteátru bral totiž druhé místo v kategorii verbuňk.

Tvrdonské slavnosti Podluží v písni a tanci mají za sebou již dvaašedesátý ročník. V sobotním večerním programu doprovázely tanečníky cimbálové muziky Břeclavan a OLiNa, vystoupily i mužské a ženské pěvecké sbory či folklorní soubor Kunovjan.