Radní si ho však vybrali díky jiným schopnostem než jsou ty sportovní. Projevit se má jako manažer, který zvládne náročný úkol: držet provoz městských hřišť či plovárny v ekonomické kondici a přitáhnout na ně lidi.

„Je to výzva, na kterou se velmi těším. Bude to sice práce pod tlakem, ale to mi vyhovuje," říká Proschek. S podrobnostmi fungování sportovišť se seznámí až po nástupu.

V turistickém a restauratérském odvětví se pohybuje téměř tři desetiletí. V posledních deseti letech působil jako ředitel hotelu v Bořeticích.

„Teď mě čeká trochu něco jiného, ale podstatou je určitě ekonomika provozu. Co umím, je práce s týmem, který ve společnosti už je a orientace na návštěvníka. Můj prvotní úkol vždy byl, abych oživil stávající situaci. Samozřejmě to musí být v nějakých mantinelech, které má město," vypráví Proschek.

„Jsem připravený"

Nabytých zkušeností z předchozích „štací" chce využít také u autokempu Formanka. „Jde o prostor, který je funkční. Budu se snažit na to podívat jinýma očima tak, aby mohl fungovat. To místo má potenciál, se kterým lze pracovat," je si jistý ředitel.

Jako dítě se závodně věnoval ping pongu, pohyboval se také ve fotbalovém prostředí. V Šakvicích byl asistentem trenéra.

„Sport pro mě není cizí, ale vzhledem k tomu, že práce manažera není na osm hodin denně, moc jsem mu nedal. Nejsem sporťák, ovšem připravil jsem se. Koupil jsem si plovací kolo a rukávky, abych byl připravený. Ve vodě, do níž se pustím, se musím umět porvat s vlnobitím, které by mohlo nastat," míní Proschek s nadsázkou.

Post ředitele příspěvkové organizace se zkratkou SPOZAM se dostal do zájmu poté, co radní na sklonku roku odvolali Petra Fridricha. Stalo se tak chvíli před vypršením zkušební doby. Zástupci opozice poté žádali svolání mimořádného zastupitelstva. Na to přišly desítky Hustopečanů.