„Kolegové z Břeclavi přijali ve středu večer oznámení o možném lákání dětí do auta. V drtivé většině takových případů nejde o reálnou hrozbu, ale vždy se jimi zabýváme s největší prioritou. Nejinak tomu bylo i tentokrát,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle policie se podařilo najít muže, kteří měli být hlavní postavami celého příběhu. Prověřování ukázalo, že řidič nabízel svezení kolegům. Ti zakřičeli, že ještě nejdou a řidič odjel sám.

Most nikoho. Spojnice nad dálnicí D2 mezi Podivínem a Velkými Bílovicemi stále nemá určeného vlastníka. Státní silničáři opraví alespoň dosluhující zábradlí.
Nikdo ho nechce. Nadjezd u Podivína stále chátrá, silničáři opraví zábradlí

„V místě se ale nacházely i děti. Lekly se, že výzva byla určena jim a utekly z místa. Doma se svěřily rodičům a ti věc oznámili na policii. Věc bude uložena, nejedná se o trestnou činnost. I tak se vyplatí děti poučit o základních bezpečnostních pravidlech v této problematice,“ dodal mluvčí.

Obdobné zprávy se na Břeclavsku čas od času objevují. Deník o jednom takovém podezření informoval například na jaře roku 2019. Tehdy měl řidič v Lednici zvát do auta nezletilou dívku. Policisté žádali o spolupráci případné svědky a vyzvali k opatrnosti. Podobně to vypadalo ještě o tři roky dříve ve Valticích a v roce 2015 v Moravském Žižkově.

Značný nápor oznámení policie na Břeclavsku řešila v roce 2011 v souvislosti se zmizením devítileté Anny v Praze. Tehdy se množství telefonátu dalo počítat na desítky denně. Některé z případů byly podle policistů zcela vymyšlené. S datem 2014 je pak spojení událost z Mikulovska, kde se muž ukájel před školačkami.