Na Břeclavsku bude nejvýznamnějším silničním projektem letošního roku akce zahájení stavby na dvojkové silnici v Zaječí za 162 milionů korun.

„V nejbližší době zahájíme výběrové řízení na zhotovitele a stavbu spustíme ještě letos. Stejně tak dokončujeme projektovou dokumentaci na rekonstrukci trojkové silnice mezi Břeclaví a Lednicí za jednatřicet milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Crha.

U Pasohlávek vzniká Sanatorium Pálava. V pondělí stavbu rehabilitačního ústavu oficiálně zahájili.
Stavba Sanatoria Pálava u Pasohlávek oficiálně začala, pomůže po úrazu i mrtvici

Investičním akcím na Břeclavsku dominuje výstavba Sanatoria Pálava, které zde vyroste za 784 milionů. O plánech i začátku stavby Deník opakovaně informoval.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Velkou investicí kraje v okrese bude také vybudování výjezdové základny záchranářů v Břeclavi za 230 milionů korun. „Stavba je ve stadiu přípravy a vzniknout by měla v roce 2026. Za sedmdesát milionů vybuduje Regionální muzeum v Mikulově, které je příspěvkovou organizací kraje, Dům přírody Pálavy. Bude dokončený v letošním roce,“ vyjmenoval krajský radní Vladimír Šmerda.

Dům přírody Pálavy vzniká v Dolních Věstonicích.
VIDEO: Nový cíl turistů na Mikulovsku. Víme, kdy otevře Dům přírody Pálavy

Jak doplnil, kraj chystá také přeměnu nevyužívaného starého dvorního traktu na učebny a chátrajícího podkroví na zázemí pro výuku na Gymnáziu T. G. Masaryka v Hustopečích za třicet milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAjÍMAT: Lednice je první na Moravě, případy lze policistům nově ohlásit online

Zdroj: Deník/Iva Haghofer