Obří Boeing 737 nad hlavami diváků neproletí denně. Tisíce lidí přišly poslední červnový víkend na Letecký den v Břeclavi, který se postaral o dechberoucí podívanou. 

Na své si přišli také milovníci letecké akrobacie. Krkolomné kousky předvedl na obloze Martin Šonka, tým Flying Bulls a dalších esa ve svém oboru. Na obloze se střídalo dunění a rychlé a obratné průlety amerického stíhacího letounu P 51 Mustang. O slovo se nakonec přihlásili parašutisté.

Radek Žemlička radí, jak správně používat zábavní pyrotechniku.
Každá munice může být nebezpečná, upozorňuje pyrotechnik před silvestrem

Obří brouci ve Valticích

Tunoví brouci? Proč ne. Přesně takovou neobvyklou podívanou hostily zimní jízdárny zámku ve Valticích. Od poloviny května si zde lidé mohli prohlédnout výstavu s názvem MegaBrouci. „Unikátní výstava představuje extrémně zvětšené exponáty v nádherném detailu,“ lákali pořadatelé. Z Valtic se výstava přesunula na brněnské výstaviště, kde je k vidění do konce ledna.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Kraj pod Pálavou před Novými Mlýny

Tvář krajiny pod Pálavou dodnes výrazně určuje soustava novomlýnských nádrží. Nemálo lidí si ale stále pamatuje, jak tento kraj vypadal, než přišla přehrada.

Podivínský mazec

Sraz a závody doma vyrobených traktorů a továrních maloktraktorů si užili v červenci nadšenci v Podivíně. Na místo míří obvykle lidé ze všech koutů republiky a baví se všechny generace.

Zdroj: Deník/Tereza Hálová

Pálavské vinobraní

První polovina září patřila Pálavskému vinobraní. Víno, zábava a kulturní vystoupení bavily davy lidí. Pálavské vinobraní je podle mikulovské radnice pro město a zároveň i jeho okolí nejprestižnější akcí roku. Navíc je to ojedinělá značka, která má zvuk po celé republice. Do Mikulova přijelo na čtyřicet tisíc lidí. Reportáž a obsáhlou fotogalerii včetně videa najdete ZDE.

DALŠÍ OBLÍBENÁ AKCE V REGIONU: V Bílovicích šli za vínem Ze sklepa do sklepa

Zdroj: Deník/Michal Hrabal