„Návrh je schválený, ale domluvili jsme se, že je ho ještě nezveřejníme. Poslední slovo bude mít ústřední výbor, kam se téma dostane ve čtvrtek," sdělil v úterý šéf Zemanovců na Břeclavsku Miloslav Šale.

Hotový je zatím návrh kandidátky, kterou schválili krajští představitelé strany. Definitivní "razítko" ale ještě musí udělit celorepublikový výbor. Šale uvedl, že by zástupce z břeclavského regionu měl být vysoko. „Více ale říkat nebudu," poznamenal Šale.

Schejbalovou předstihl Pavlík

Naopak jasno už má TOP 09. Jedničkou za Břeclavsko je Jaroslava Schejbalová, která v poslanecké sněmovně seděla v uplynulých třech letech. „Za TOP 09 je na pátém místě krajské kandidátky, tu ale máme společnou s hnutím starostů STAN. Výsledné místo paní Schejbalové je proto osmé," vzkázal předseda TOP 09 v okrese František Čech.

Podle něj byla Schejbalová za Břeclavsko jasnou volbou. Za hnutí starostů je na společné kandidátce ještě Josef Pavlík z Březí. O dvě místa Schejbalovou předběhl.

Za Ano 2011 je lídrem okresu Miloslav Janulík (v kraji šestý – pozn. red.), lidovci vsadili na Richarda Zemánka (v kraji čtvrtý), sociální demokraté ukázali na Jiřího Petrů (v kraji čtverka), ODS vybrala Rostislava Koštiala (nakonec nekandiduje) a komunisté sáhli po Miroslavu Grebeníčkovi (v kraji dvojkou)