Lesy České republiky nechaly u Dobrého Pole pokácet na pětapadesát mohutných topolů. Lidé se diví, proč. Rybník i s topoly totiž patří obci.
Starosta Dobrého Pole Bohumil Ott včera podal na podnik Lesy ČR trestní oznámení. „Policie se náš případ rozhodla odložit. Je to špinavost. Svolám zastupitelstvo a rozhodně si najmeme právníky, i když nás to vyjde asi draho. K řešení případu chceme přizvat i Stranu zelených. Jsme všichni zklamaní a naštvaní. Jak to mohli udělat,“ nedokáže pochopit starosta. „Přece jen to byl jediný pořádný porost. Vesnice leží mezi samými poli,“ uvádí důvod svého rozhořčení.

Ředitel Lesního závodu v Židlochovicích Tomáš Blaha postup lesníků hájí. „V letech devadesát jedna až devadesát dva proběhla pozemková úprava. My jsme ale nevěděli, že topoly už patří obci. Starosta nám zapomněl sdělit, že převedli pozemek s topoly do svého majetku. Lesům České republiky toto místo patřilo už od roku čtyřicet osm. A taky když místní viděli, že jejich stromy někdo kácí, tak ho měli urychleně zastavit.“

Lidé z Dobrého Pole mají stejný názor jako starosta Ott. Jsou rozzlobení a zklamaní. Patří mezi ně i stolař Josef Bursík. „Všichni byli nadšení, že konečně máme místo, které přiláká i turisty, nádherně obrostlé stromy. Také jsme si dali záležet, aby to tam vypadalo. Vysbírávali jsme odpadky a chystali se na umístění laviček. Co se stalo, je opravdu hrozné,“ konstatoval

Blaha si myslí, že starosta Bohumil Ott dělá z pokácených stromů zbytečnou aféru. „Mohli jsme se přece normálně dohodnout, stejně jako před sedmi lety v Moravském Krumlově, kde se stal podobný případ,“ uvedl.