Policisté případ nadále vyšetřují. „Zjišťujeme nové informace. Případem se nadále zabýváme," uvedl bez bližších podrobností policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nehoda. Ilustrační foto.
Na dvanáctiletého chlapce v Břeclavi spadla branka. Svým zraněním podlehl

„Byla jen otázka času, kdy se něco stane," zaznívá.

Podle některých tamních obyvatel nikdy nebyly branky na hřišti, kde se tragédie udála, ukotvené. „Byla jen otázka času, kdy se něco stane," zaznívá.

Solaříková řekla, že na zmíněném hřišti jako na všech šestadvaceti, co v Břeclavi jsou, se dělají pravidelné revize, jak městu nařizuje zákon. „Revize se uskutečnily, jak měly," konstatovala ve čtvrtek.

Nový systém parkování bude v Mikulově platit od 1. července.
Konec potíží s parkováním v Mikulově? Nový systém má nahrávat místním

Revizní kontroly jsou podle Solaříkové na hřištích v ročním intervalu, jak ukládá zákon, a zajišťuje je oprávněný revizní technik. „Nad rámec tohoto jsou několikrát do měsíce u všech hřišť také kontroly vizuální. V Břeclavi jsou takových hřišť bezmála tři desítky," podotkla.

Vedení města chce dát všechna hřiště důkladně prohlédnout. „Velká revizní kontrola všech hřišť, která se opakuje v ročním intervalu, je objednaná a uskuteční se do čtrnácti dní," informovala v pátek Solaříková. Už předtím podotkla, že v případě, že najdou při kontrole nějakou závadu, odstraní ji okamžitě, bude-li to technicky možné.

Hřiště na břeclavském sídlišti Na Valtické se stalo ve středu večer dějištěm tragédie. Zemřel dvanáctiletý chlapec. Na místě lidé zapalují svíčky, přibývají plyšáci.
Hřiště v Břeclavi po tragédii kvůli vyšetřování zavřeli. Má revize, zní z města

Otázka, kdy hřiště Na Valtické otevřou, je podle zástupců města, nyní předčasná. „Všechna ostatní hřiště jsou v tuto chvíli zkontrolovaná a zabezpečená," poznamenala mluvčí břeclavské radnice.

Podobné neštěstí, jako se stalo v Břeclavi, je na jihu Moravy výjimečné. „Případy, kdy dojde k pádu branky a má to takto tragické následky, jsou naprosto ojedinělé," sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Tragédií skončil v roce 2014 pád kovové hokejové branky na teprve čtyřletého hocha na Hodonínsku. Chlapec zemřel druhý den po úrazu. Lékař záchranné služby za usmrcení z nedbalosti dostal u brněnského krajského soudu podmínku.

Spadlá fotbalová brána si vyžádala v roce 2006 smrt hocha ve Velkých Opatovicích na Blanensku.