Na výstavní ploše se představuje celkem 430 firem, z toho stovka je ze zahraničí. Své stroje na výstavišti vystavuje brněnský výrobce traktorů Zetor v pavilonu P nebo Massey Ferguson v pavilonu F.

"Vystaví inovované traktory, žací stroje a sklízecé mlátičky," přiblížil mluvčí zemědělských a lesnických veletrhů Jiří Palupa.

Lidé se mohou přijít podívat kromě traktor třeba na svahové sekačky, postřikovače nebo technologie na posklizňovou úpravu. "Letošní ročník Techagra významně reaguje na nová oborová témata, zejména díky premiéře projektu Chytrá farma zaměřeného na digitalizaci a chytrá řešení," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jan Kubata.

Exponáty a novinky vystavovatelů v Chytré farmě jsou spojeny s nejmodernějšími technologiemi. „Lidé uvidí například první ultrapřesný postřikovač Ecorobotix Ara, řízený prvky umělé inteligence," poznamenal Palupa.

Na brněnském výstavišti v neděli začaly veletrhy Techagro, Silva Regina a Biomasa. | Video: Deník/Michal Hrabal

V pavilonu Z je umístěná myslivecká část veletrhu Silva Regina. Ta je tradičně především prodejní. Vystavovatelé tam nabízí potřeby pro myslivost včetně zbraní, oblíbenou částí jsou výstavy trofejí a preparátů.

Na volné ploše K jsou k vidění hospodářská zvířata. Například krávy či ovce.