Jeden takový uspořádali v hustopečském Centru celoživotního vzdělávání u příležitosti Národního týdne trénování paměti pořádaného Českou společností pro trénink paměti a mozkový jogging. „Tyhle kurzy jsme začali dělat před čtyřmi roky a v našem městě měly velmi dobrý ohlas. Účastnilo se ho několik desítek zdejších seniorů,“ prozrazuje lektorka kurzu Jitka Horáková.

„V dnešní době už zájem hustopečských obyvatel trochu polevil, a tak více jezdíme do okolních obcí,“ objasňuje.

Kurz trénování paměti, který obsahuje deset lekcí, tak mohli díky hustopečským lektorům absolvovat zájemci v Podivíně, Bořeticích, Velkých Pavlovicích, Strachotíně a Kobylí. Kurzy budou pokračovat i v letošním roce, především v podzimním termínu.

„Cílem trénování paměti je zvýšení sebevědomí hlavně seniorské populace. Tím, že si dovedou více věcí zapamatovat, zvýší i svoji soběstačnost,“ vysvětlila Horáková důvody, proč se pustila do tohoto projektu, který lidem evidentně pomáhá. A přidává jednu zkušenost. „Ještě se nestalo, že by někdo řekl, že mu tento kurz nic nedal. Vždycky nás potěší, když k nám přijdou účastníci našich seminářů a říkají nám, že metody, které se u nás naučili, používají v každodenním životě,“ spokojeně podotýká Horáková.