„Člověk v mém věku se potřebuje neustále zdokonalovat, trénovat a pracovat na sobě. To proto, že pomalu mnohé zapomíná. Navíc pokud člověk chodí do zaměstnání, je důležité, aby se udržoval ve formě,“ myslí si sympatická žena, která pracuje ve školství.

Jak záhy dodala, počítač však v zaměstnání využívá pouze uživatelsky. Především pak Word a Excel.

„Spoustu věcí, jež se týkají komunikace s počítači, jsem už zapomněla. Dlouhou dobu jsem je totiž nepoužívala. Myslím si ale, že při současném povolání je to nezbytnost,“ podotýká Čapková, která se o kurzech dověděla díky tomu, že je čtenářkou knihovny a nabídka jí přišla emailem.

Jak dodala, v práci jí v docházení do kurzu na dvě hodiny dvakrát týdně umožní bez problémů. „Jsem zatím zaměstnaná na dohodu. Časově tedy nemám problém,“ usmívá se.

„Pokud se budou konat kurzy také pro pokročilé, moc ráda se jich po skončení základního zúčastním,“ říká se spokojeností v hlase Čapková, jež na sobě hodlá pracovat i nadále.

„Chtěla bych docházet do kurzů trénování paměti. Myslím si, že je výborné, že knihovna takovéto kurzy nabízí. Z vlastní zkušenosti vím, že přes úřad práce není mnohdy možné, aby se zúčastnili všichni zájemci,“ mluví z vlastní zkušenosti Čapková.