„Všechny tři kruhové křižovatky jsou už hotové. V Mikulově si jej budovalo samo město se souhlasem Ředitelství silnic a dálnic. V dalších dvou případech se jednalo o naši práci," přiblížil Ladislav Hádlík ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kra­je.

Dopravní situaci ve městě pod Pálavou zlepšuje kromě kruhového objezdu na silnici I/52 i nová stavba u tamní Billy. Zastupitelstvo sice rozhádala kvůli nemalým nákladům, podle starosty Rostislava Koštiala šlo ale o řešení dlouhodobých problémů.

„U Hustopečí a Rakvic se jednalo o místa nebezpečných dopravních nehod. Kruhové objezdy by jim měly předcházet. U Rakvic také budeme na jaře instalovat bezpečnostní pruhy na vozovku. Jsou z plastu a mají předejít nehodám z mikrospánku. Při stavbě jsme je už nestihly položit kvůli počasí," doplnil Hádlík.

Opravu vozovky a stavbu nového „kruháče" u Hustopečí musel řídit i semafor. Kolony aut, v nichž řidiči čekali až půl hodiny, vystřídala plynulá doprava na konci listopadu.

„Bezpečnější bude jak vjezd do Hustopečí, tak doprava v místě odbočky do Horních Bojanovic. Sice se to nezdá, ale docházelo tam i ke smrtelným nehodám. Podobně jako u Rakvic. Řidiči tudy totiž jezdili hodně rychle," uzavřel téma Hádlík.