Vendula Balgová, Petra Piharová a Bronislava Čechmánková mají o svém rozhodnutí jasno. „Ve Valticích něco podobného pro děti a maminky chybí. Uvažujeme nad přednáškami, cvičeními, tvorbou s malými dětmi, nebude chybět možnost jejich hlídání," zdůvodnila vznik centra Vendula Balgová.

Odpolední kroužky by se podle ní mohly věnovat výtvarné či sportovní činnosti. „Na večery chystáme cvičení pro dospělé. Chceme také organizovat víkendové akce, například letní příměstské tábory," uvedla Balgová.

Spolek získal útočiště na valtickém zámku. „Prostory jsme si domluvili s panem kastelánem Tlustákem. Vyšel nám vstříc. Určitě pak na zámku uděláme nějaký společný projekt. Třeba něco kolem historie a malých dětí," zamyslela se žena, která je předsedkyní spolku.

Jak Balgová dodala, klub bude od nového roku otevřený v podstatě celodenně. „Věnujeme se tomu při zaměstnání, pro některé kroužky ale oslovíme lektory," zmínila žena, jež má v životopise kolonku výzkumná pracovnice v oboru chemie, ale i instruktorka trampolínek.

Lidem se představí tuto sobotu

Trojice Valtičanek ve věku pětatřicet až pětačtyřicet let se bude muset ve spolku, jako neziskovce, pořádně ohánět. „Sehnat peníze je vždy problém. Zkoušíme dotace, oslovily jsme město, máme za sebou už první příměstský tábor. Něco jsme vytáhly z naší kapsy," řekla Balgová.

Den otevřených dveří spojený se Zámeckým adventem pořádá Centrum volného času 4All v sobotu od 13 do 18 hodin.