Zprostit obžalované viny navrhla při hlavním líčení sama státní zástupkyně. „Za dobu mé právnické praxe se mi nestalo, že bych jako obhájce v podstatných bodech souhlasil se státní zástupkyní. Tentokrát jsem musel. Potvrdila to, co jsme od počátku celé kauzy tvrdili my," konstatoval Rosenbergův obhájce Tomáš Daniel.

Mužům hrozil trest až deseti let vězení. Podle obžaloby Koneš využil svého postavení ve valtické nemocnici a uzavíral s kolegy z Domu zdraví v Mikulově smlouvy, které pro ni byly nevýhodné.

Současný mikulovský radní Koneš při procesu vinu odmítal. Podle něj nemocnici řídil s ohledem na své pracovní vytížení a zdravotní stav jen formálně. Za vše prý mohli jeho podřízení.

Soudkyně souhlasila s tím, že se o trestný čin ze strany obžalovaných nejednalo. Rozsudek už je částečně pravomocný. V úterý si verdikt v Ostravě vyslechli pouze Koneš a Rosenberg, Šťavík k soudu nepřišel.

Oba přítomní obžalovaní se vzdali práva na odvolání. Stejně se rozhodla i státní zástupkyně. Šťavík se má k rozsudku teprve vyjádřit.

Obhájce Daniel je přesvědčený, že případ neměl doputovat k soudu. „Mám pocit, že 
v pozadí vzniku kauzy musely být jiné zájmy," řekl.