Dvacet lidí ve středu v noci obsadilo jeden z objektů ve Tvrdonicích. Vyhnali ty, kteří prý do budovy před více než týdnem vnikli násilím a uzavřeli se v areálu, aby se nikdo nedostal dovnitř.

Tímto incidentem vyvrcholil spor dvou stran. „Nějací Němci prý koupili akcie firmy ZEFA, ale neoprávněně. Svolali bez mého vědomí valnou hromadu akcionářů, kde zfalšovali mé podpisy. Tuto záležitost už řeší i kriminálka,“ zlobil se Radomír Křenovský, který, jak říká, je jednatelem společnosti Agrofood a předsedou ZEFY.

Němci podle jeho slov zřídili nové sídlo společnosti, aby prý Křenovskému nepřišel dopis o konání valné hromady.
„Potom se rozhodli, že firmu ve Tvrdonicích přepadnou násilím. Sedmadvacátého listopadu v pět hodin ráno tam chytli a zavřeli hlídače, vyvrtali zámky, zavřeli brány a vnikli do administrativní budovy, kde obsadili kanceláře,“ popsal Křenovský.
Když ráno dojel do firmy, zavolal ihned na policii. Policisté ale prý neměli pravomoc dostat se dovnitř. „Ti lidé tam byli až do středy tohoto týdne.

Postupně odváželi do Rakouska naši uskladněnou kukuřici za milióny korun,“ dodal Křenovský. Zboží podle něj patřilo jeho firmě Agrofood.
Odveta se konala ve středu v noci. „Vzal jsem s sebou skupinu asi dvaceti lidí, kteří v deset hodin otevřeli brány a přešli přes jejich ochranku. Byli jsme v přesile. Ukázal jsem jim list vlastnický, čímž jsem doložil, že mi objekt patří, a oni odešli. Nepadla tam ani facka,“ podotkl Křenovský.
„V kanceláři se jeden z nich zamkl. Vyrazili jsme proto dveře. Měl u sebe kameru, tak potom zavolali NOVU, že se tam střílelo. To ale není pravda. Máme to natočené i se svědkem,“ uvedl Křenovský.

Podle vedoucího břeclavského policejního oddělení hospodářské kriminality Jaroslava Míčka se jedná o složitou situaci, kterou vyřeší až soud. „Jedná se tam o nedořešené majetkoprávní spory. Odvezená kukuřice je nicméně s největší pravděpodobnostní skutečně firmy Agrofood,“ sdělil Míček. Policisté na místě zdokumentovali, co se ztratilo, a odvezení kukuřice řeší pro podezření z trestného činu krádeže. „Myslím, že kdyby se obě strany dokázaly domluvit, bylo by vše mnohem jednodušší,“ poukázal Míček…

 

Více v Břeclavském deníku v pátek 7. prosince