Sobotní den si Tvrdoničtí opravdu užívali. Už potřetí se totiž na náměstíčku konal vánoční jarmark. Nechyběly samozřejmě ani stánky s drobnými dárečky.

„Vánoční besídky školy, slováckého krúžku či místních sborů jsme dělávali už i v minulosti. Ale teprve před pár lety jsme si řekli, že bychom mohli udělat venku u obecního úřadu jarmark doplněný vystoupeními. A mezi lidmi se to ujalo. Když už jsme totiž měli venku postavený vánoční strom, byla škoda, abychom u něj nezpívali,“ usmívá se jedna z pořadatelek Zdena Šlichtová.

Vůbec poprvé si tamní lidé užívali předvánoční akci se sněhem. Ten ale krásně doplnil tu správnou atmosféru. „Děti z mateřské školy si připravily vystoupení s motivy Mikulášů a čertů. Koledy a další písničky zazpíval sbor ze základní školy, nechyběl ani Dětský národopisný soubor Pomněnka,“ vyjmenovává Šlichtová s tím, že zahanbení nezůstali ani dospělí. Ženy totiž křtily kalendář ke třicátému výročí fungování jejich sboru a pár písniček přidali i mužáci.

A co by to bylo za předvánoční akci, kdyby na ni nedorazil Mikuláš se svými pomocníky. Ti hodným a i trochu zlobivějším dětem rozdali drobné pamlsky za hezkou koledu. Tvrdoničtí zůstali na náměstíčku až do setmění. To totiž rozsvítil starosta stromeček.

„Pocházím sice z Tvrdonic, ale teď žiju v Kosticích. Přesto se mi jarmark moc líbí, je tady krásná atmosféra. A to i díky těm vystoupením. Program je fakt pestrý,“ byla spokojená mladá maminka Hana Kosíková.