„V Břeclavi poskytujeme tři sociální služby. A to poradenství, aktivizační služby a asistenční služby. A na to peníze půjdou,“ prozradila ředitelka Hana Bubeníčková s tím, že se jedná o celoroční příspěvek. Rozpočet břeclavského centra je přitom mnohem vyšší. A to kolem půl milionu korun.

„Připravujeme pro nevidomé program, kdy mohou buď za naší asistence, nebo s pomocí svých blízkých navštěvovat mnoho kulturních akcí, exkurze nebo přednášky,“ uvedla s tím, že velkým problémem je třeba domluva návštěvy zámků a hradů. Sociální pracovnice totiž musí s průvodci domlouvat výstižnější výklad, případně to, aby si klienti mohli na některé vystavené předměty například sáhnout. „Důležité je také samozřejmě poradenství. Pomáháme lidem s jednáním na úřadech,“ dodala.

Peníze na provoz a platy dvou sociálních pracovnic jsou z více zdrojů. Přispívá jednak ministerstvo sociálních věcí, kraj a také město.

Informace o činnosti TyfloCentra v Břeclavi a jeho akcích najdou zájemci na internetových stránkách www.centrumpronevidome.cz