Na místě se tvoří kolony aut. Přesvědčil se o tom také redaktor Deníku Rovnost, který místem projížděl. Mezi druhou a třetí hodinou odpoledne řidiči popojížděli už dlouho před semafory. Od Pohořelic si prodloužili jízdu až o dvacet minut. Zmatky panovaly i na objízdných trasách. Kamion se otáčel dokonce v křižovatce na Vlasatice.

Podle mluvčí ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíkové semafory nesouvisí s právě probíhající rekonstrukcí silnice I/53, nýbrž opravou místní komunikace. „Jedná se o narychlo uskutečněnou opravu utržené krajnice vozovky. Práce by neměly trvat déle, než tři týdny,“ uvedla Trubelíková.

Na semaforech zůstanou řidiči stát v obou směrech, od Znojma i Pohořelic. „Důvodem je rekonstrukce silnice u hřbitova, která se napojuje na hlavní silnici. Jsou v ní velké díry a při vjezdu na ni hrozilo i utržení nápravy auta. Probíhá frézování povrchu,“ přiblížil starosta Branišovic Marek Sovka.

Silnici I/53 zavře stavba okružní křižovatky u Znojma.
Nezapomeňte. Silnici u Znojma zavře v pondělí stavba, počítejte s objížkami

Cestu přes semafory si vyzkoušel stejně jako ostatní řidiči. „Před semafory se tvoří i pětikilometrové kolony, jel jsem v ní minimálně patnáct minut. Musíme to ale vydržet, protože se to musí opravit,“ krčil rameny starosta Sovka.

Na poškozené silnice u branišovického hřbitova, z nichž řidiči najíždí a sjíždí na frekventovanou třiapadesátku, nebo směřují dál na Vlasatice, podle něj upozorňovali místní dlouho. „K její devastaci došlo při rekonstrukci silnice u Nových Mlýnů, když tudy vedla objízdná trasa. Kamiony povrch a krajnice zcela zdevastovaly,“ podotkl Sovka.

Před pozdějším dojezdem do cíle upozornil cestující i provozovatel regionální autobusové dopravy. „Aktuální zpoždění autobusů kvůli semaforům je patnáct až čtyřicet minut,“ informovali na svém portálu dopravci ze znojemské společnosti Psota.