Neuspěla a skončila před branami semifinále. Do toho se dostalo čtyřiadvacet žen a dívek, které se představily při pátečním koncertu kapely Desmod v areálu vinařství U Kapličky v Zaječí.

„Máme tady zástupkyně z celého jihomoravského kraje. Některé mají zkušenosti z modelingu, většina je ale zatím neokoukaných," říkal ředitel soutěže David Hladký.

Při pohledu na semifinálový výběr je jasné, že krása hrála jednu z hlavních rolí. Podle Hladkého však nikoliv jedinou. „Vybírali jsme hlavně na základě znalostí o víně. Klasické modelkovské předpoklady jsme ale samozřejmě také brali v potaz," míní ředitel.

A usmívá se. To když si vzpomene na perličky z úvodního castingu. Kromě obráceného koštýře se například jedna z dívek domnívala, že slámové víno se vyrábí ze slámy.

„Jsem trochu nervózní, ale chci si soutěž hlavně užít. Je pravda, že test znalostí byl trochu náročnější. Zaskočila mě otázka, co je claret. Ptala jsem se poté otce, ovšem už jsem to zase zapomněla," vyprávěla v dobré náladě soutěžící Simona Raková chvíli před představením.

Ještě než adeptky na titul Miss Víno vystoupaly na podium, posedávaly v útrobách vinařství. Z některých se staly kamarádky, z jiných rivalky. Většina však byla nervózní z toho, co je vlastně čeká.

„Jestli se mě zase zeptají na něco o víně, asi padnu," špitla jedna. Další si zase neodpustila poznámku na přicházející konkurentku. „Už je tady. A jak se nese," prohodila směrem k jedné ze zpřízněných soutěžících.

Která postoupí do finále, bude jasné desátého srpna, kdy končí hlasování formou sms zpráv. Přehled lze najít na www.vinarstviukaplicky.cz. Slavnostní galavečer se uskuteční poslední srpnový den.

Patronkou Miss Víno je Zuzana Belohorcová.