Pro starostku Ladné Renátu Priesterrathovou je výstavba mostu nad železničním koridorem u obce dobrá zpráva. „Současný most je ve špatném stavu. Jsem ráda, že jej zbourají a postaví tam nový," uvedla starostka.

PLÁNOVANÉ STAVBY 2015
- Ladná, železniční most
- Lednice, Mikulovská ulice
- oprava silnice III/4245 od Kostické Váhy po obec Kostice
- Nosislav, oprava průtahu obce

Příprava projektů:
- II/422 Podivín – Lednice
- II/420 Strachotín – Dolní Věstonice

Dělníci by měli začít s demolicí starého mostu v létě. Zástupci kraje oznámili, že plánovaný termín dokončení stavby je letos v říjnu. „Nový most má být o metr vyšší a rozšířený. Je to nutné, jinak by vlaky nemohly místem projíždět zvýšenou rychlostí. Silnice zůstane v esovitém tvaru," tlumočila Priesterrathová informace od silničářů a správců železnice. Projekt počítá s evropskými penězi.

Řidiči se u Ladné musí připravit na několikaměsíční dopravní omezení. „Ladňané, kteří pojedou autem směrem na Brno, budou muset zamířit ke kruhové křižovatce u Břeclavi, najet na silnici druhé třídy a vrátit se zpět," podotkla starostka.

Jiná varianta podle ní není. „Druhý most přes železnici je ještě v horším stavu. Nepřipadá v úvahu, že by jej řidiči mohli využívat. Raději tam v době stavby umístíme závoru. Tento most je totiž v majetku obce," upozornila Priesterrathová.

Více než dvacet milionů má stát oprava čtyřkilometrové silnice třetí třídy od Kostické Váhy po obec Kostice. Tamní starostka Anna Bradávková je z připravované rekonstrukce nadšená. „Čekáme na ni mnoho let, je to naléhavé. Cesta je kvůli projíždějícím kamionům naprosto zničená," reagovala Bradávková.

Stavba je zařazená do takzvaného zásobníku projektů Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2015, stejně jako oprava Mikulovské silnice v Lednici.

Před dokončením jsou naopak práce na silnici z Nosislavi do Velkých Němčic. „Zbývají jen drobné úpravy. Z nejhoršího jsme venku," potvrdil starosta Velkých Němčic František Smetana.

Ve fázi přípravy je projekt dlouho diskutovaných oprav silnice z Podivína do Lednice za pětaosmdesát milionů.