Dohromady je na parkovišti čtyřiasedmdesát míst. „Šedesát je nahoře, dole v místech, kde byl heliport, se nachází dalších deset a čtyři místa jsou rozšířená pro invalidy," vypočítala starostka.

Parkoviště je placené. Za půlhodinu tam lidé zaplatí symbolickou pětikorunu. „První dvě hodiny parkování stojí dvacet korun, pak se cena zvyšuje. Když jdou lidé ráno na krev, zaplatí pětikorunu," zmínila Potměšilová.

Ilustrační foto
Zdražení vody v Břeclavi: lidé zaplatí od ledna o 18 korun za kubík více

Nová parkovací místa nahradila nevzhlednou zpevněnou plochu. Náklady na vybudování parkoviště jsou zhruba šest milionů korun. Do roka tam chtějí mít představitelé města i kamerový systém.

V budově polikliniky se také z peněz města postupně mění osvětlení. Před několika lety se uskutečnila výměna ve společných veřejných prostorách. Nyní jsou na řadě i jednotlivé ordinace. „Jedná se o ordinace ortopedie, psychiatrie, gastroenterologie a tatérského salónu. Současné osvětlení není vyhovující ani pro lékaře ani energeticky, proto jsme schválili výměnu za předběžnou částku 136 tisíc korun," vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.