Průjezdná bude pouze pro linkovou a městskou autobusovou dopravu či záchranný systém. Jinak se tam šoféři s autem dostanou pouze po Stromořadní ulici. Uzavírka potrvá až do konce června.

Kanalizace z roku 1973 je podle Zdeňka Adámka ze společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav v havarijním stavu. „Je vhodnější provést výměnu vodovodu a kanalizace v celém úseku před připravovanou stavbou nové okružní křižovatky," vysvětlil Adámek.

Řidiči mířící třeba do Lanžhota musí využít objízdnou trasu. „Lidé odbočí na křižovatce u Shopping Centra na Jungmannovu, za "bílým" kostelem na Denisovu a pak po Břetislavově přijedou až k železničnímu podjezdu. V opačném směru povede objížďka od podjezdu do centra města po Čechově a Žerotínově," uvedl mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek.

ZAČNE STAVBA RONDELU

Uzavírka se dotkne tisíců řidičů. Mezi nimi je i Břeclavan Petr Vlasák, který kolem pošty každý den dojíždí do Lanžhota do práce. „Pokud bude průjezd komplikovaný, vyměním auto za kolo a alespoň si po ránu protáhnu svaly. V těchto případech se vyplatí omezení přečkat," sdělil muž.

Po konci oprav vodovodu a kanalizace má začít u pošty výstavba okružní křižovatky. „Měli bychom s tím začít asi prvního července," informoval Ladislav Hádlík ze Správy a údržby silnic.

„Z tohoto důvodu je důležité dodržení termínu dokončení naší stavby," doplnil Adámek.