Jaroslav Kolegar se narodil 19. 10. 1957 ve Valticích. Vyučil se v Transportě Břeclav. V roce 1986 si doplnil odborné vzdělání v oblasti svařování a v roce 1987 začal pracovat jako instruktor svařování ve Svářečské škole při Transportě Břeclav.

Od roku 1997 se stala tato svářečská škola součástí Středního odborného učiliště dopravního ve Valticích. „Zde si Jaroslav Kolegar doplnil pedagogické vzdělání, aby mohl vyučovat žáky a dále rozvíjel své odborné schopnosti a vědomosti na seminářích a kurzech, kde získal certifikáty pro svoji odbornou činnost,“ sdělila mluvčí břeclavské radnice Ivana Solaříková.

Studenti břeclavské střední školy předvedli na vernisáži své umění. Podívejte
Studenti břeclavské střední školy předvedli na vernisáži své umění. Podívejte

Práce s mládeží byla pro Jaroslava Kolegara prioritou a jeho cílem a trpělivě předával své zkušenosti další generaci. „Přestože byl již na zaslouženém odpočinku, nikdy neodmítl žádost o pomoc a kdykoli ochotně zaskočil za chybějícího kolegu,“ poukázala Solaříková.

Zesnulý Jaroslav Kolegar byl před dvěma lety oceněný starostou města za dlouhodobou kvalitní pedagogickou činnost v oblasti středního vzdělávání.

Chování mostních konstrukcí mezi Šakvicemi a Vranovicemi při rychlostech do dvou set kilometrů v hodině otestovaly dynamické zátěžové zkoušky. Podzim 2022.
Trať pro rychlé vlaky na jihu Moravy: obavy z hluku, v připomínkách chtějí tunel

Poslední rozloučení se koná v úterý 23. ledna ve dvě hodiny odpoledne ve smuteční obřadní síni městského hřbitova v Břeclavi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Malíř jižní Moravy slaví devadesát, Antonína Vojtka těší nové výzvy

Zdroj: Deník/Iva Haghofer