„Obchvat by byl dobrý, město je pěkně přecpané. Hlavně když přes něj jedu po druhé hodině odpoledne, je to fakt o nervy,“ postěžoval si motorista Jiří Michlovský.
Podle vedoucího dopravního inspektorátu břeclavské policie Jiřího Macha by zlepšení situace pomohlo plánované propojení Břeclavi s přemostěním přes řeku Dyji. Doprava by vyústila v břeclavské městské části Poštorná.

Nedávné zprovoznění kruhového objezdu na začátku Břeclavi podle něj částečně zlepšilo situaci pouze na ulici Lidická. Řidiči už po projetí kruhové křižovatky dbají na dodržení povolené padesátikilometrové rychlosti.

„V souvislosti se vznikem supermarketu v této části města může dojít k ještě hustějšímu provozu v centru města,“ obává se Mach. Kromě velkoobchodu Hypernova na jednom konci města totiž bude Tesco dalším obchodním lákadlem. Řidiči podle Macha přejížděním ucpou město ještě víc, než je tomu dnes.
Policisté proto vyzívají motoristy, aby před vánočními svátky byli na silnici obezřetní. S vyšším počtem aut, které městem projedou, totiž může platit přímá úměra a hrozí i větší počet dopravních nehod.

Břeclavská radnice prý není k dopravním problémům lhostejná. „Město se snaží dělat maximum, aby se dopravní situace zlepšila,“ řekl vedoucí odboru správních věcí a dopravy břeclavské radnice Rostislav Snovický…

Více v Břeclavském deníku v úterý 20. listopadu