„Vyfoťte trafostanici nebo rozváděč pod správou E.on, který byste rádi umělecky zkrášlili. Nakreslete návrh na papír, nebo třeba i v grafickém programu, a pošlete nám jej společně se snímkem do konce června na emailovou adresu zdravemesto@breclav.eu. Návrh musí zahrnovat všechny strany objektu. Do emailu uveďte také evidenční číslo rozváděče či trafostanice, nebo označte polohu příslušného zařízení v mapě,“ vyzvala mluvčí města Jana Pelcová.

U zrodu myšlenky uměleckého díla na neobvyklém podkladu stál učitel břeclavského gymnázia a zastupitel Petr Škoda. „Líbila se mi práce s veřejným prostorem třeba v Dublinu. Malby na těchto objektech působí svěže, i původně nepěkné objekty mohou dostat novou energii. Velmi mě těší, že po jednáních se společností E.on můžeme takto nezvykle oživit veřejné prostory také v Břeclavi,“ zdůvodnil Škoda.

Výtvarná díla zkrášlují trafostanice již na několika desítkách míst od Šumavy až po Bílé Karpaty. "Město Břeclav je ale první, kde originální dílo vzniklo na ploše elektrické skříně či rozváděče. Jsem rád, že lidé vnímají aktivitu svého města pozitivně, a že se jim tato proměna šedé skříně v barevnou líbí. Věřím, že se do výzvy zapojí široká veřejnost od dětí po důchodce a vzniknou tak další originální návrhy, které společně vytvoříme,“ uvedl oblastní manažer společnosti E.on Stanislav Karafiát.