„Blahodárné účinky vína jsou známé už po staletí a vinoterapie je metodou, která je příjemným způsobem využívá,“ říká fyzioterapeutka Lenka Svobodová. A vypráví dál. „Základem vinoterapie jsou přípravky z živých vinných kultur, ale používáme vlastně všechno – bobulky, jadérka, vinný cukr, vinný olej a také matoliny,” tvrdí.

Jednou z nejoblíbenějších procedur je podle ní peeling s antioxidačním účinkem, prováděný pastou z rozdrcených jadérek, který očišťuje tělo a prokrvuje pokožku.

„Víno a réva provází lidstvo od nepaměti, a tyto boží dary poskytují lidem nejen inspiraci, ale i relaxaci. Proto je spojení vína a wellness vynikající nápad,“ prohlásil Marek Šťastný, ředitel Vinných sklepů Valtice, z nichž do Hustopečí míří hlavní „materiál.”

Mokrá a suchá zóna

Centrum, které je pravděpodobně jediné svého druhu v České republice, má na dvě části. Mokrou a suchou zónu.

V mokré zóně si lidé užijí například bylinkovou saunu nebo Kneippovu vinařskou stezku, masážní sprchy, ledové finské vědro či vyhřívanou odpočinkovou lavici.

V suché zóně lze najít masážní místnost, zábalová lůžka a odpočívárnu s komorní atmosférou.

Páry nejspíš zaujme partnerská zóna s perličkovou vanou pro dva, odpočinkovou vodní postelí, peelingovým stolem a parní kabinou.

„Pro město Hustopeče je to určitě přínos. Jednak proto, že je to první opravdové wellness centrum ve městě a také proto, že je to vinné wellness. A takových ve světě moc není,“ řekl starosta Luboš Kuchynka. Centrum se nachází v renesančním Domu pánů z Vizovic.