Půjde o výstavbu nového objektu kalového hospodářství a napojení na ústřední vodovod. „Projekt řeší snížení množství produkovaného surového kalu, který nově po zahuštění a odvodnění zpracujeme přímo na úpravně,“ uvedl ředitel společnosti Milan Vojta. Sníží se tak objem biologického odpadu.

Vše má být hotovo do začátku října následujícího roku. Práce vyjdou na téměř sedmatřicet milionů korun bez daně. Vodovody a kanalizace Břeclav požádaly o dotaci ministerstvo zemědělství.

Investici do lednické úpravny vody ocenil například tamní obyvatel David Mahovský. „Připadne mi, že máme tvrdší vodu. Každý krok, který dokáže zlepšit kvalitu dodávané vody do domácnosti, je skvělý. Myslím si, že úpravna vody už zásah potřebovala,“ řekl Ledničan.

Hustopečský Přední rybník.
Obnova Předního rybníka v Hustopečích za patnáct milionů korun začíná

Nyní začaly přípravné práce, jako je vytvoření a zabezpečení staveniště, nový průzkum podloží a návoz materiálu. „Dělníci začnou kopat koncem září,“ sdělila mluvčí břeclavského podniku Eliška Windová.

Stavba byla limitovaná při přípravě lokací v Lednicko-valtickém areálu. „Ale s ohledem na ni byla uzpůsobena a byla získana všechna povolení," doplnila Windová.