Ti všichni si v pondělí odpoledne přišli vyslechnout připomínky občanů týkající se života v Břeclavi.

Přestože nesou tato odpoledne název Setkání se starostou, Dymo Piškula se z jednání omluvil. Jeho kolegové a podřízení však byli schopní na většinu otázek téměř patnácti obyvatel města pohotově reagovat.

Ze začátku se příchozí zajímali především o nutnost vykácení několika desítek stromů ve městě. Vedoucí odboru vnitřních věcí Zdeněk Opálka znovu vysvětloval, že radnice nechala zpracovat posouzení stavu dřevin odborníky, kteří doporučili řadu nemocných stromů z bezpečnostních důvodů vykácet.

Občané se zajímali i o značení cest, cyklistické stezky v jednosměrkách, vyvážení odpadu, prodeje městských bytů nebo činnost městské policie.

Několik podnětů se snažil tajemník břeclavské radnice Dalibor Neděla řešit přímo na místě. Na co neznal odpověď, si zapisoval nebo domlouval lidem schůzky s příslušnými úředníky. Lidé chtěli znát často odpovědi i na otázky týkající se rybochodu, obchvatu nebo bobrů. V tomto případě je Neděla musel zklamat, protože se jednalo o věci ve správě Povodí Moravy či státu a kraje.